KONST / Litografier / Färglitografi 14424213
nr 1442 4213
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad 540/750, daterad 73. Färglitografi, bildmått: 42x50, yttermått inklusive ram: 59x65 cm
Kondition: spricka i glas
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 januari 2022
kl 20:48:14
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén